Trochę historii o Quaker State

Na przełomie XVII i XVIII wieku, w Pensylwanii w USA, osiedlili siępierwsi kwakrzy - wspólnota z Anglii. Od 1861 roku łącząc się w zespoły, kwakrzy rozpoczęli eksploatacjęjedynej w swoim rodzaju, wysokoparafinowej ropy naftowej, znanej na świecie pod nazwąropy pensylwańskiej.
W tym samym roku powstał koncern "Quaker State - Kraina Kwakrów", który pod tą samą nazwą do dnia dzisiejszego eksploatuje te same złoża ropy naftowej i produkuje najlepsze na świecie oleje samochodowe.
Od tamtego czasu zmieniło się wiele. Niezmienna pozostała jakość. Od początku towarzysząca produktom "Quaker State", gwarancja niezawodności, efektywność, źródło satysfakcji użytkownika.
"Quaker State" od samego początku był "skazany" na jakościowy sukces. Posiadająca niezwykłe, i jak sięmiało okazać, jedyne na świecie właściwości smarne ropa pensylwańska nadawała się jak żadna inna do produkcji olejów i smarów.
Przekonał się o tym w 1912 roku Franklin, producent pierwszych samochodów z zamkniętą skrzynią korbową. Wzrost temperatury w silniku jego samochodu stwarzał takie warunki pracy, których nie wytrzymywał żaden olej. Zdesperowany, na skraju bankructwa zwrócił siędo nowej spółki Quaker State Oil Refining Corporation z prośbą o pomoc. Ta wkrótce nadeszła w postaci nowego, wysokojakościowego oleju i problemy ustały. Od tego momentu postęp w motoryzacji zaczął dyktować warunki jakościowe w petrochemii.

Okres międzywojenny to dynamiczny rozwój motoryzacji USA (Ford T) i wzrost wymagań wobec producentów olejów. Wprowadzenie wysoko-detergentowych olejów HD toruje mu drogę do armii . Jeepy, Shermany i Patrony walczące w czasie II wojny światowej na wszystkich frontach świata używały z powodzeniem olejów "Quaker State".
Armia USA nadal używa olejów "Quaker State" w najnowocześniejszym sprzęcie m.in. w Hammerach.

 
   historia quakerstate | produkty quakerstate | z życia oleju | dobierz olej | kontakt                       2006 NETIUS Multimedia Quaker State oleje silnikowe